შეხვედრა საფინანსო ინსტიტუტების წარმომადგენლებთან
შეხვედრა გავლენის ინვესტორების წრეებში საერთაშორისო დონეზე აღიარებული ფორმატით "Impact for Breakfast" ჩატარდა, რომელიც არაფორმალურ გარემოში ინვესტირების და გავლენის მიმართულებით გამოცდილებების გაზიარების კარგ შესაძლებლობას ქმნის.
პოლონეთიდან მოწვეულმა სტუმარმა, მიჰალ რაძივილმა (Michal Radziwilli) ბანკებისა და მიკროსაფინანსო ინსტიტუტების წარმომადგენლებს გავლენაზე ორიენტირებული ინვესტირების ევროპული მიდგომები და საფინანსო სექტორში სოციალური ეკონომიკის განვითარების ტენდენციები გააცნო.
შეხვედრაზე ასევე სოციალური მეწარმეობის მხარდაჭერის მიდგომებსა და ფინანსური ინსტიტუტების როლზე ისაუბრეს.
მიჰალ რაძივილი საქართველოში პირველი გავლენის ფონდის „აქციოს“ პრეზენტაციის ფარგლებში იმყოფებოდა. ის პოლონეთში სოციალური მეწარმეობისა და სოციალურ გავლენაზე ორიენტირებული ინვესტირების პიონერია. მისი ხელმძღვანელობით გავლენის ფონდმა TISE შექმნა პოლონეთში ერთ-ერთი პირველი სესხის პროგრამა, რომელიც განკუთვნილი იყო სოციალური საწარმოების მხარდაჭერისათვის.
ღონისძიება ევროკავშირის მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის "თანამშრომლობა დადებითი ცვლილებებისთვის" ფარგლებში ჩატარდა, რომელიც EVPA-ს ლიდერობით მიმდინარეობს.

CSRDG organized a meeting with the representatives of financial institutions.
The meeting was organized within the "Impact for Breakfast" format that is an informal gathering of professionals with a common focus on greater efficiency and learning to support and invest in social enterprise and entrepreneurship. It is a efficient opportunity to help build relationships and the learning that drive action and ultimately, capital into this sector.
The invited guest from Poland, Michal Radziwilli, introduced the European approaches to impact investing and social economy development trends in the financial sector to the representatives of banks and microfinance institutions.
Approaches to support social entrepreneurship and the role of financial institutions were also discussed during the meeting.
About the speaker
Michal Radziwill has been invited to Georgian within establishing the first Impact Fund in Georgia. He has led one of the pioneer loan programs for social enterprises in Poland through TISE. Michal managed the first Polish Social Venture Capital and supported social enterprises with equity and quasi-equity investments.
Meeting was organized within the EU-funded project “Collaborate for Impact - development of social entrepreneurship and social investments towards economic and social cohesion in the Eastern Partnership” led by EVPA.